MENU
sposoby-na-zakwasy

Sprawdzone sposoby na zakwasy

16 października 2015 • Sposoby na zakwasy

Zakwasy to nic przyjemnego. Uporczywy ból podczas poruszania się, często towarzyszy nam na drugi dzień, po intensywnym wysiłku fizycznym. Poznajcie nasze sprawdzone sposoby na zakwasy.

Zakwasy czyli napięte mięśnie

Napiętym mięśniom towarzyszy uporczywy ból. Każdy ruch jest niezwykle bolesny, choć dzień wcześniej ćwiczyliśmy bez żadnego problemu. Opóźniony ból mięśniowy jest wynikiem wypłukania kwasu mlekowego z tkanki mięśniowej. Taki proces jest regeneracją i wzmocnieniem mięśni. Zazwyczaj występuje po intensywnym treningu i trwa kilka dni.

Sprawdzone sposoby na zakwasy

Najlepszym rozwiązaniem na uniknięcie zakwasów jest odpowiednie rozgrzanie i rozciągnięcie mięśni przed i po ćwiczeniach fizycznych ale na pojawiające się zakwasy też istnieją sprawdzone sposoby.

Wiśniowy sok

Wiśnie są cennym źródłem antycyjanów i flawonidów. Wypity przed treningiem może złagodzić ból naszych mięśni. Niektórzy zalecają także jego picie również po wysiłku. Sok z wiśni działa przeciwutleniająco i przeciwzapalnie, więc warto po niego sięgnąć.

Wizyta w saunie

W saunie panuje wysoka temperatura, która działa korzystnie na mięśnie i całe ciało. Wizyta w saunie poprawi nasze krążenie, dotleni organizm i zapewni dużą dawkę relaksu i odprężenia.

Basen

Na ból po wysiłku fizycznym najlepszy jest kolejny wysiłek. Najlepiej wybrać się na basen, Dzięki pływaniu rozruszamy mięśnie i ból szybciej zniknie.

Gorąca kąpiel lub zimny prysznic

sok

Efekt w przypadku tych dwóch opcji będzie taki sam. Zarówno gorąca jak i zimna woda złagodzi bolesne mięśnie i przyspieszy ich regenerację.

Masaż

Masaż to bardzo przyjemny sposób na uporczywe zakwasy. Odpowiednie masowanie partii mięśni rozluźni je i złagodzi ból.

Powyższe sposoby na zakwasy pomogą w szybkim ich pozbyciu się. Warto skorzystać z naszych sprawdzonych rad i zapomnieć o ból.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

«